PolskaTimes.pl

Stwórz własną społeczność!

Serwis powstaje we współpracy z The Times

piątek 30 lipca 2010 r. imieniny obchodzą: Ludmiła, Julita, Piotr

Kraków: europejscy naukowcy zjeżdżają do Balic

Gazeta Krakowska (cir)

2010-03-10 21:08:33, aktualizacja: 2010-03-10 21:08:33

Do Balic, do Instytutu Zootechniki zjadą naukowcy w kilku krajów Europy. Tu 11 i 12 marca odbędzie się konferencja naukowa, która ma podsumować finansowany przez Unię Europejską projekt o nazwie ERIN (European Ruminant Infrastructure Network).

Jest realizowany przez konsorcjum sześciu najbardziej uznanych europejskich ośrodków badawczych z Francji, Finlandii, Niemiec, Irlandii, Hiszpanii i Polski. Dotyczy on m.in. tworzenia sieci placówek badawczych zwierząt.

Spotkanie ma prowadzić do integracji europejskich systemów badawczych. Wiele razy już dowodzono, że wyniki tych prac badawczych są z powodzeniem stosowane np. w medycynie, transplantacji czy transgenezie.

Wyznaczenie Instytutu w Balicach na miejsce konferencji jest wyrazem docenienia prac badawczych prowadzonych przez naukowców z Balic, szczególnie prof. dr. hab. Zdzisława Smorąga i wpisuje się w obchody rocznicowe 60-lecia tutejszego Instytutu Zootechniki.

Reklama

Gazeta Krakowska»

Copyright © Polskapresse Sp. z o.o.
Realizacja serwisu: Gratka Technologie Sp. z o.o.

Mapa serwisu | Dla prasy | Kontakt | O nas | Regulamin | Prywatność | Reklama | eGazety | Sklep internetowy